Menu

Akumulační systémy

Akumulační systém pro vaši novou nebo i stávající fotovoltaickou elektrárnu představuje možnost jak přirozeně využít cennou elektřinu vyrobenou vaší elektrárnou. V rámci našich služeb instalujeme akumulační systemy různého typu i kapacity.

 
Akumulační bateriové systemy k novým i stávajícím FVE
 
Akumulační systemy Savebox - nástěnné baterie s integrovaným střídačem a řídící elektronikou
 
Průmyslové akumulační systémy s vyššími kapacitami i výkonem - možnost čerpání dotací v rámci OPPIK nebo NUT (nízkouhlíková technologie)
 
Ostrovní a záložní systémy pro  odlehlé lokality bez dosahu distribuční sítě
 
 
Zásobníky přizpůsobené pro provoz s fotovoltaickými elektrárnami - akumulace energie do TUV
Mám zájem o akumulační systém

AKUMULACE PRO STÁVAJÍ A NOVÉ ELEKTRÁRNY

V ČEM MI AKUMULACE POMŮŽE?

Akumulační systém pro vaši novou nebo i stávající fotovoltaickou elektrárnu představuje možnost jak přirozeně využít cennou elektřinu vyrobenou vaší elektrárnou. Tuto energii, která by jinak nevyužita odtekla do distribuční sítě, vám baterie kvalitně navrženého akumulačního systému uchová pro použití ve večerních hodinách nebo například i o víkendu pokud se jedná o rekreační objekt nebo chatu.

PRO KOHO JE AKUMULAČNÍ SYSTÉM VHODNÝ?

Průmyslovým firmám a podnikům v rámci podnikového hospodářství umožńuje akumulační systém vyrovnávat výkyvy ve spotřebě elektřiny a umožnit tak snížení hodnoty rezervovaného příkonu. V rodinných a bytových domech umožńuje akumulační system čerpat elektrickou energii vyrobenou ve vlastní střešní elektrárně v době kdy ji domácnosti spotřebovávají zpravidla nejvíce - ráno a večer.

Technická koncepce akumulačního systemu záleží na požadavcích zákazníků. Jiný návrh výkonu a kapacity baterií odpovídá požadavku na víkendové nebo nárazové využívání objektů jiné řešení je pak potřeba zvolit pro rodinný dům, kde je pro komfort členů rodiny potřeba zajistit příslušné množství elektřiny ve večerních a nočních hodinách.

ZÁLOHOVÁNÍ A AKUMULACE ENERGIE

Samostatnou kapitolu jsou pak nároky, které mohou mít na zajištění energetické soběstačnosti datová centra, nemocnice a jiné kritické provozy. Pro tyto specifické provozy lze akumulační systém doplnit anti-blackout funkcemi typu UPS, přepínáním do ostrovního provozu v případě výpadku dodávek z distribuční sítě apod. Bateriový systém může být navíc koncipován jako sestava separátních částí – střídač-nabíječ, baterie, rozvaděč s jistícími prvky nebo jako kompaktní jednotka, která tyto části obsahuje v jednom funkčním celku, který lze kromě plně funkčního zapojení do obvodů domu zakomponovat např.do garážového nebo suterenního prostoru též vhodným estetickým způsobem. V těchto případech doporučujeme zákazníkům volbu bateriového systemu typu SaveBox, jež naše firma pro tyto případy instaluje.

Akumulační systémy

Máte zájem o Akumulační systémy a nevíte si rady? Rádi Vám vše vysvětlíme a zhotovíme cenovou kalkulaci na míru.

Kliknutím na tlačítko "Odeslat vzkaz" souhlasíte se zpracováním osobních údajů podle vyhlášky GDPR.
Loading...